Jaki fotelik dla starszego dziecka?

Dzieci rosną w przysłowiowym mgnieniu oka. Przed chwilą kupowałeś pierwszy fotelik dla swojej pociechy, a już przyszedł czas na zmianę modelu na większy? Znalezienie nowego siedziska dla starszaka nie jest proste. Musisz zadbać o to, żeby pasował do jego budowy ciała i Twojego samochodu oraz o to, żeby miał odpowiednie testy homologacyjne. Nie wiesz, jaki fotelik będzie najlepszy? Podpowiadamy!

Według prawa o ruchu drogowym, podczas podróżowania samochodem każde dziecko, które ma mniej niż 150 cm wzrostu, musi przebywać w dopasowanym fotelu z europejską homologacją. Ustawa powstała w trosce o bezpieczeństwo, zdrowie i życie najmłodszych pasażerów. Zastanawiasz się, jakie siedzisko samochodowe będzie najlepsze dla Twojej pociechy? Sprawdź.

Foteliki dla starszych dzieci – dostępne modele

Dla starszaków przeznaczone są foteliki z II i III kategorii wagowej, czyli w przedziale 15-36 kg. Te produkty z powodzeniem sprawdzą się dla dzieci nawet do 12. roku życia! Jeśli kupujesz fotelik na lata, musisz zadbać o to, żeby:

• był wykonany z wytrzymałych materiałów najwyższej jakości,
• spełniał europejskie normy homologacji ECE R44-04 lub R129.

W odpowiedzi na potrzeby klientów przygotowaliśmy zestawienie najlepszych modeli dla starszych dzieci.

Sparco Kids SK600i – dobry wybór na lata

Oferowany przez nas model SK600i to obrotowy fotelik, który może być użytkowany już od narodzin do 12. roku życia. Może być montowany zarówno tyłem (ważne w przypadku niemowląt!), jak i przodem do kierunku jazdy. Jeśli chcesz, to w dowolnym momencie możesz swobodnie zmienić jego ustawienie, do wyboru masz aż 4 pozycje. System ISOFIX, 5 punktowe pasy bezpieczeństwa, stalowa rama i podwójne, boczne pochłanianie energii zapewniają bezpieczne warunki do przewożenia dzieci w każdym wieku.

Sparco Kids SK700 – doskonały drugi fotelik Twojej pociechy

Twoje dziecko wyrasta z pierwszego siedziska przeznaczonego do 18 kg? A może jest za wysokie i nie mieści się w dotychczasowym fotelu? Dobrym rozwiązaniem jest model dedykowany maluchom od 9 kg do 36 kg – Sparco Kids SK700.
Ten fotelik jest wyposażony w 5-punktową uprząż, która gwarantuje prawidłowe umiejscowienie pasów na ciele dziecka oraz właściwą ochronę podczas wypadku, poszerzone boki fotela, które zapewniają doskonałe pochłanianie wstrząsów powstających podczas zderzenia bocznego oraz płynną regulację zagłówka, która pozwala na swobodne dopasowanie siedziska do wzrostu malucha.

Sparco Kids F1000Ki G23 – bezpieczna jazda przodem

To siedzisko przeznaczone dla dzieci powyżej 4. roku życia. Może być użytkowane do momentu, aż pociecha ukończy 12 lat. SparcoKids F1000i G23 jest montowany przodem. Po wpięciu zatrzasków w system ISOFIX, należy przypiąć starszaka pasami. Odpowiednio wyprofilowane siedzisko i przewodnik ułożenia pasa zapewnią prawidłowe ułożenie uprzęży na ciele.

Aby mieć pewność, że wybrany model pasuje do Twojego dziecka, odwiedź nasz punkt sprzedaży i przymierz fotelik do auta oraz malucha. Jeśli nadal coś będzie budzić Twoje wątpliwości, zachęcamy do kontaktu z obsługą klienta. Specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania ze szczegółami!

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *