Jaki fotelik samochodowy dla niemowlaka?

Nowonarodzone dziecko potrzebuje do życia przede wszystkim miłości i troski. Od chwili przyjścia malucha na świat opiekun staje się odpowiedzialny za jego zdrowie i bezpieczeństwo na każdym kroku, a zwłaszcza podczas jazdy samochodem. Chcesz podarować niemowlęciu wszystko, co najlepsze? Zainwestuj w fotelik wysokiej jakości, który zapewni mu komfort w podróży i ochroni go podczas wypadku. Sprawdź, co wybrać.

O odpowiednie siedzisko samochodowe musisz zadbać jeszcze przed porodem. Jest to ważne, aby maluch mógł bezpiecznie opuścić szpital i przyjechać do domu. Masz wrażenie, że wszystkie modele wyglądają tak samo? Nie wiesz, który z dostępnych produktów jest najlepszy? Poznaj nasze propozycje fotelików dla najmłodszych.

Fotelik dla niemowlaka – na co zwrócić uwagę?

Kiedy wybierasz fotelik samochodowy, musisz pamiętać o kilku rzeczach.

Noworodki i niemowlęta mają słabo wykształcony układ kostno-stawowy, dlatego należy przewozić je w fotelikach ustawionych tyłem do kierunku jazdy. Wybieraj tylko te modele, które mogą być zainstalowane w taki sposób.

• Każdy produkt przeznaczony do przewożenia dzieci w samochodach musi mieć europejską homologację ECE R44/04 lub ECE R129. Jest to gwarancja bezpieczeństwa niemowląt podczas podróży.

• Fotelik musi mieć wewnętrzną uprząż, najlepiej 5-punktową, która zapewni maluchowi prawidłową pozycję podczas jazdy, a podczas zderzenia zapobiegnie wypięciu się lub wysunięciu dziecka z siedziska. Pas samochodowy nie ochroni malucha.

Warto wybierać takie produkty, które mogą być mocowane na ISOFIX. To dodatkowy system bezpieczeństwa, który mocuje fotelik do podwozia pojazdu. Dzięki temu siedzisko nie przesunie się podczas wypadku, a dziecko będzie chronione przez cały czas.

Dostępne modele fotelików dla niemowląt

Na rynku znajduje się wiele modeli fotelików samochodowych dla niemowlaków, ale nie każdy z nich jest odpowiedni. Wybieraj rozwiązania od sprawdzonych producentów.

W Sparco Kids dostępne są m.in. foteliki:

F5000K – przeznaczony dla dzieci od urodzenia do około 4. roku życia. Może być montowany przodem i tyłem, dzięki czemu można łatwo zmienić ustawienie siedziska, kiedy maluch osiągnie odpowiedni wiek. Swobodna regulacja nachylenia i uniwersalny kształt fotela sprawiają, że ten produkt z pewnością doskonale sprawdzi się przez pierwsze lata życia pociechy.
SK 600i – dedykowany niemowlętom, dzieciom w wieku przedszkolnym oraz starszakom do 12. roku życia. Produkt jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu może być używany przez długi czas. Wyróżnia się systemem obrotowym, który umożliwia ustawienie fotela w 4 pozycjach. To bardzo wygodne rozwiązanie podczas wkładania i wyciągania niemowląt ze środka samochodu.
SK500i – odpowiedni do wzrostu 105 cm i 18 kg wagi. Ma aż 8 pozycji regulacji zagłówka, co sprawia, że jest wygodny w użytkowaniu dla wszystkich pasażerów do 4 roku życia. Ten model uzyskał pozytywny certyfikat i-Size i może być montowany na ISOFIX. Fotelik został pokryty olejo- i wodoodporną, bezszwową tkaniną, dzięki czemu bardzo łatwo utrzymać go w czystości.

Pamiętaj, że najlepsze siedzisko samochodowe to takie, które jest dopasowane do kanapy pojazdu. Zanim zrobisz zakupy, odwiedź nasz punkt sprzedaży detalicznej i sprawdź, czy wybrany produkt może być bezpiecznie zamontowany w Twoim samochodzie.