Foteliki obrotowe w samochodzie – dlaczego warto je posiadać?

Szukasz pierwszego fotelika dla swojego nienarodzonego dziecka? A może chcesz zmienić dotychczasowy model na lepszy, bardziej bezpieczny i komfortowy? Na rynku znajduje się wiele produktów, które są przeznaczone do przewożenia najmłodszych dzieci. Szczególną uwagę przyciąga model obrotowy – nowoczesna propozycja od Sparco Kids. Dowiedz się, dlaczego warto zainstalować go w swoim aucie.

Czytaj dalej

Od kiedy dziecko może jeździć bez fotelika?

Twoje dziecko weszło właśnie w wiek szkolny i zastanawiasz się, czy dalej przewozić je w foteliku? Wszyscy koledzy Twojej pociechy już dawno podróżują przypięci tylko pasami bezpieczeństwa? Zasady przewożenia małych pasażerów reguluje ustawa prawa o ruchu drogowym. Zanim przestaniesz używać siedziska, sprawdź, od kiedy dziecko może jeździć bez fotelika bez ryzyka dla jego zdrowia i życia.

Czytaj dalej

Jak wybrać bezpieczny fotelik dla dziecka?

W 2019 roku ponad 800 dzieci do 6. roku życia było uczestnikami wypadków drogowych. 22 z nich zmarło w wyniku obrażeń. Choć w większości przypadków winny jest kierowca, nie bez znaczenia jest odpowiedni fotelik. Maluchy, które podróżują w bezpiecznych i prawidłowo zainstalowanych siedziskach, mają bardzo duże szanse przeżyć wypadek. Dowiedz się, jak wybrać właściwy fotelik dla pociechy.

Czytaj dalej

Jaki fotelik samochodowy dla niemowlaka?

Nowonarodzone dziecko potrzebuje do życia przede wszystkim miłości i troski. Od chwili przyjścia malucha na świat opiekun staje się odpowiedzialny za jego zdrowie i bezpieczeństwo na każdym kroku, a zwłaszcza podczas jazdy samochodem. Chcesz podarować niemowlęciu wszystko, co najlepsze? Zainwestuj w fotelik wysokiej jakości, który zapewni mu komfort w podróży i ochroni go podczas wypadku. Sprawdź, co wybrać.

Czytaj dalej

Jaki fotelik dla starszego dziecka?

Dzieci rosną w przysłowiowym mgnieniu oka. Przed chwilą kupowałeś pierwszy fotelik dla swojej pociechy, a już przyszedł czas na zmianę modelu na większy? Znalezienie nowego siedziska dla starszaka nie jest proste. Musisz zadbać o to, żeby pasował do jego budowy ciała i Twojego samochodu oraz o to, żeby miał odpowiednie testy homologacyjne. Nie wiesz, jaki fotelik będzie najlepszy? Podpowiadamy!

Czytaj dalej

ISOFIX – czym jest i jak działa w samochodzie?

System ISOFIX to obowiązkowy element wyposażenia wszystkich aut wyprodukowanych po 2011 roku. Używa się go do bezpiecznego montażu fotelików samochodowych przeznaczonych dla niemowląt i starszych dzieci, ponieważ znacząco podnosi ich bezpieczeństwo podczas jazdy. Dowiedz się więcej o ISOFIX.

Czytaj dalej

Jak dobrać fotelik samochodowy dla dziecka?

Bezpieczeństwo dziecka to priorytet każdego rodzica. Jeśli jesteś w ciąży, z pewnością spędziłaś wiele godzin na poszukiwaniu idealnego wózka czy kołyski. Pomyśl także o tym, w czym będziesz wozić swojego malucha w aucie. Wybranie przypadkowego, marketowego modelu fotelika może okazać się niewłaściwe, a nawet tragiczne w skutkach. Dowiedz się, jak prawidłowo dobrać fotelik samochodowy dla dziecka.

Czytaj dalej